Producenci
Autoklaw ENBIO PRO
Opis
Enbio PRO
Czas trwania cyklu
Wszystkie czas y trwania cyklu sterylizacji uwzględniają suszenie. Od momentu umieszczenia narzędzi w autoklawie do zakończenia procesu sterylizacji.

NieopakowaneFAST / 134°C | 10 min |
OpakowaneKlasa B / 134°C | 18 min |
OpakowaneKlasa B / 121°C | 30 min |
Opakowane PRION | 43 min |

![]() | ![]() |
Pojemność | Powierzchnia użytkowa |
![]() | ![]() |
Prosty w obsłudze.Autoklaw Enbio jest niezwykle prosty w użyciu. Instalacja i obsługa autoklawów Enbio nie wymaga specjalistycznego przeszkolenia. | Cichy.Autoklawy firmy Enbio pracują niewiarygodnie cicho. Bez względu na to, gdzie i z kim pracujesz, nikt nie usłyszy, że w tle autoklaw sterylizuje narzędzia. |
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
Zbiornik wodyEnbio używa wody destylowanej z zewnętrznego zbiornika. | ZasilanieEnbio S można podłączyć do każdego, typowego gniazdka elektrycznego. | Archiwizacja danychWszystkie dane z cykli sterylizacji są automatycznie zapisywane na dysku USB. | Raporty z procesów sterylizacjiSpecjalne oprogramowanie do odczytu i wydruku danych z cyklu sterylizacji. |
Autoklaw przeznaczony do sterylizacji narzędzi używanych w gabinetach stomatologicznych.
Autoklaw klasy B zapewnia pełną skuteczność i bezpieczeństwo sterylizacji.
Urządzenie spełnia najnowsze wymagania Sanepidu odnośnie sterylizacji. Gwarantuje pacjentom bezpieczeństwo i ochronę przed zakażeniami.
- Dzięki zaawansowanej technologii możesz cieszyć się niezwykłą ciszą. 32 dB(A) umożliwia komfortową pracę w pobliżu urządzenia.
- Cały proces sterylizacji trwa tylko 10 minut
- Przebieg każdej wykonanej sterylizacji jest automatycznie zapisywany na pamięci USB.
- Sterylizator Enbio PRO posiada certyfikat CE, zatwierdzający go jako urządzenie medyczne.
- 3 programy sterylizacji (121°C - 30 minut, 134°C - 19 minut, 134°C Fast - 10 minut)
- Spełnia 100% wymagań Sanepidu
- Solidna, metalowa, anodowana obudowa
- Najmniejszy na rynku
- Bardzo szybki (10 min)
- Najwyższa klasa B, certyfikat urządzenia medycznego
- Możliwość sterylizacji narzędzi luzem lub w pakietach
- Nie wymaga zgłoszenia do Urzędu Dozoru Technicznego
- Gwarancja: 2 lata
- Wymiary komory procesowej 30 x 20 x 9 cm
- Objętość komory procesowej 5,3 L
- Wymiary zewnętrzne 56,1 x 27 x 20,2 cm
Ciśnienie i temperatura | Elektryczne | Różne | ||||||||||||||||||
|
|
|
Modele w ofercie Enbio Choć użytkownicy często pytają o rodzaje "PRO", warto wiedzieć, że Enbio oferuje trzy główne modele autoklawów, z których każdy ma inne parametry: Enbio PRO: Największy model o pojemności 5,3 litra. Jest to autoklaw medyczny klasy B, który pomieści do 16 pakietów narzędzi jednocześnie. Posiada 4 programy, w tym najszybszy trwający 9 minut (dla narzędzi nieopakowanych). Enbio S: Mniejszy model o pojemności 2,7 litra. Jest szybszy od wersji PRO (najkrótszy cykl trwa 7 minut), ale mieści mniej narzędzi (ok. 8 pakietów). Enbio Beauty Edition: Specjalna wersja modelu Enbio S, dedykowana branży kosmetycznej. Wyróżnia się designem ze złotymi akcentami oraz uproszczonym interfejsem z dwoma programami. Różnice techniczne Enbio PRO W obrębie samego modelu Enbio PRO nie wydziela się osobnych "rodzajów" (np. PRO 1, PRO 2), jednak urządzenie ewoluowało pod kątem oprogramowania i akcesoriów: Łączność i raportowanie: Nowsze egzemplarze są w pełni zintegrowane z aplikacją My.Enbio, co pozwala na cyfrowe archiwizowanie raportów bez konieczności używania fizycznego dysku USB. Zestawy: Produkt bywa sprzedawany w różnych konfiguracjach, np. z dołączonym filtrem wody Enbio Magic Filter, który pozwala na pracę w obiegu zamkniętym. Podsumowanie parametrów Enbio PRO Według danych producenta na enbio.com, model PRO cechuje się następującymi specyfikacjami: Pojemność: 5,3 litra. Waga: 20 kg. Programy: 134°C FAST (9 min), 134°C Klasa B (18 min), 121°C Klasa B (30 min) oraz program PRION (43 min). Zastosowanie: Gabinety stomatologiczne, chirurgiczne, podologiczne oraz salony tatuażu i kosmetyczne.







